אריאל ברונז הוא יוצר עצמאי, מנהל אומנותי שותף ובמאי הבית של תאטרון קליפה, מחזאי, משורר, אמן פרפורמנס, שחקן ומורה לשייקספיר, יליד אודסה 1984. היגר לישראל בגיל שש, חי ועובד בתל אביב. עבודותיו נועדו לעורר הדים ציבוריים ותקשורתיים נרחבים וחלקן אף הפכו ליצירות פולחן. מחזותיו הועלו עד כה במגוון תיאטראות ופסטיבלים בארץ ובעולם.

עבודותיו של ברונז מתאפיינות בבדיקה מתמדת של גבולות: הוא חוצה את גבולות הטעם הטוב ומשתמש בפרובוקציה ככלי להוצאת הקהל מאדישותו; הוא רומס את גבולות הרגישות של הקהל, שמתבדר בעל כורחו. כל עבודותיו קוראות תיגר על התקינות הפוליטית ומתנגשות חזיתית עם איסורים חברתיים. בגוף יצירתו ולעיתים אף בגופו הוא חוקר באופן חד-משמעי נושאים פוליטיים שנויים במחלוקת ונושאים מודחקים בחברה.

הוא מנצל את תרבות הפופ, הטראש והמיינסטרים כדי להעביר לקהל ביקורת נוקבת וקשה לעיכול. בהצפה של דימויים,סמלים וקלישאות הוא מערבב פיסות מציאות ופוליטיקה עם בדיות, ובכך יוצר סינתזה בין המציאות כקונספט מופרך לבין הבדיה כקונספט אפשרי ומתקבל על הדעת.

במהלך הופעותיו הקהל נדרש להיאחז באחריות מוסרית המוטלת עליו כצופה, בעוד שזו מאיימת לחמוק ממנו בכל רגע אם בהיסח הדעת יתמסר למופע; פעולותיו של ברונז דורשות ממנו להפעיל שוב ושוב ובזמן אמת שיפוט מוסרי בעל השלכות. השלכות אלה חורגות מתחום התאטרון ומקבלות דריסת רגל ממשית בחברה ובפוליטיקה. ברונז שואף לחשוף את הצביעות הקיימת בחברה בכך שהוא גורם לכל אדם ואדם בקהל להתוודע אל השלוחה שלה- הצביעות שלו עצמו. את זאת הוא עושה בהתרסה, לעג וזעם אך גם בהרבה הומור עצמי ואנושיות.

ברונז בולט בזירת התאטרון העכשווי בישראל בתעוזה שלו, בהומור שלוח הרסן ובזאת שאינו חוסך גם מעצמו את הביקורת הקשה שהוא מפנה אל הקהל.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now